Vidoucí 2020: výsledky

V rámci Pevnostconu v Praze proběhlo dne 22. 8. 2020 vyhlášení výsledků 17. ročníku literární soutěže Vidoucí.

Ceremoniál proběhl ve Fantomprint stanu s menším zpožděním (čekali jsme až kejklíř dokejklí, aby nás bylo slyšet). Celou akci moderoval Darion (spisovatel Martin D. Antonín). Díky jeho dotazům jsme hladce prokličkovali složitou historií soutěže a dozvěděli se něco o vzniku vítězných povídek a o tom, na co se od jejich autorů můžeme těšit do budoucna.

Pořadí vítězů je následující:

  1. Problémy na Krásného od Michaely Kubíčkové
  2. Matildine deti od Jany Tabačkové
  3. Ocelové nebe nad bory od Petra Klepala
  4. Divadlo od Marie Domské
  5. Rozcestí od Lucie Kaňové

Srdečně gratulujeme!

Tento rok si své ceny osobně přišli převzít dvě autorky z pěti nominovaných. Zbývajícím výhercům se brzy ozveme a domluvíme se na předání cen.

Udílení se také zúčastnili i další autoři, porotci a fanoušci soutěže.
Jsme moc rádi, že jsme se s vámi mohli setkat a popovídat si o soutěži samotné i o našich dojmech z vašich povídek.

I tento rok jsme udělili anticenu Nevidoucí. Více o ceně a vítězné povídce si můžete přečíst ve zvláštním článku.

Všem autorům děkujeme za účast v soutěži a silné literární zážitky, které nám svými povídkami zajistili. Je vidět, že kvalita soutěžních příspěvků meziročně stoupá a my jsme za to rádi. Pište dál, řemeslo se nejlépe zlepšuje praxí, ale taky hodně čtěte, abyste zlepšovali své jazykové schopnosti, a posílejte své povídky do všech soutěží, do kterých se hodí, a zachovejte věrnost i té naší!

V neposlední řadě děkujeme i všem ostatním, kteří se na soutěži podíleli. Všem porotcům jsme moc vděční za jejich ochotu, čas a pevné nervy při hodnocení. Časopisu Pevnost za poskytnutou platformu pro přiblížení vítězných povídek čtenářům a ceny pro vítěze.

Ani tento rok jsem si nevzpomněla, že bych mohla někomu říct, aby něco vyfotil na mé zařízení, a tak v tuhle chvíli nemám k dispozici žádné fotky, ale článek jsem chtěla dostat na web co nejdřív. Tentokrát jsme však měli fotografa s pořádným foťákem, tak až je mít budu, přidám je ve zvláštním příspěvku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je Alexis. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář