Vidoucí 2020: Nevidoucí

Vážení soutěžící a čtenáři,Cat blindfolded

pro ty z vás, kteří letos nemohli být na vyhlášení na Pevnostconu, přinášíme přepis zdravice, která byla přečtena na vyhlášení Nevidoucího, od Flada, duchovního otce soutěže:

Milí soutěžící,

nejprve ze všeho se omlouvám, že z rodinných důvodů nemohu být ani letos přítomen na vyhlášení Nevidoucího, neboť se nacházím mimo území republiky.

Dovolte mi též zmínit vítěze předchozího ročníku, který, ač loni nebyl přítomen na vyhlášení, přesto se o odměnu přihlásil. A to dokonce ze zahraničí, takže jsme pro předání oněch tradičních černých brýlí museli nakonec koordinovat předání přes několik států. Ale vše dobře dopadlo a brýle jsme zaslali v obalu poštou. Dobrá zpráva je, že jsme si tuto formu předání již vyzkoušeli, takže se vítěz o svoji odměnu nemusí bát. Rád ji zašlu – po příslušné desinfekci – poštou. Tím zároveň vyřešíme palčivý problém, jak tuto prestižní cenu předat správně sociálně-distancovaným způsobem.

Bývá zvykem, že zde shrnujeme, co se za poslední rok v Nevidoucím změnilo nebo čím nás uplynulý ročník překvapil. Letošek nám nepřinesl žádná velká překvapení či kontroverze, což je vzhledem ke všem událostem posledních měsíců, které jsou pro spoustu z nás náročné a velmi zasahují do našich životů, snad jen dobře. Letošní vítěz získal tak akorát nadpoloviční většinu hlasů poroty pro udělení ceny, a jeho bodové hodnocení je solidní Nevidoucí průměr.

Vítězem Nevidoucího se pro letošek stává David Šťastný s povídkou Svět 2100. Pokud je autor přítomen, prosíme jej, aby nyní povstal a sklidil zasloužený potlesk.

Vypadá to, že autor si zvolil sociální distancování před svými několika minutami slávy. Autorovi připomínáme, že se o cenu může přihlásit i dodatečně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je Alexis. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář