Vidoucí 2019: výsledky

V rámci Festivalu Fantazie v Chotěboři proběhlo dne 6. 7. 2019 vyhlášení výsledků šestnáctého ročníku literární soutěže Vidoucí.

Místo konání

Ceremoniál proběhl v komorním duchu v zrcadlovém sále v nejvyšším patře KD Junior.

Porotci v zrcadle. Na obrázku zleva Jan Kovanic, Merlin, Ellie, Alexis.

Pořadí vítězů je následující:

  1. Formicidae od Radovana Kolbaby
  2. Jen prach v ledovém vichru od Alfreda Barsche
  3. Buď mým drakem od Alexandry Haverské
  4. Věř mi od Marcely Špakové
  5. Druhá šance od Jarky Opluštilové

Srdečně gratulujeme!

Tento rok si své ceny osobně přišli převzít čtyři z pěti nominovaných autorů.

Vítězové ročníku 2019. Zleva 5., 3., 2. a 1. místo.

Zbývajícímu výherci se brzy ozveme a domluvíme se na předání. Udílení se také zúčastnili i další autoři, porotci a fanoušci soutěže. Jsme moc rádi, že jsme se s vámi mohli setkat a popovídat si o soutěži samotné i o našich dojmech z vašich povídek.

Rozesílání slovních hodnocení proběhne až po korekturách a další administrativě, ale snad už brzy. Děkujeme za strpení.

Po několikaleté pauze jsme tento rok udělili i anticenu Nevidoucí. Více o ceně, jejím vývoji a vítězné povídce si můžete přečíst ve zvláštním článku.

Všem autorům děkujeme za účast v soutěži a silné literární zážitky, které nám svými povídkami zajistili. Je vidět, že kvalita soutěžních příspěvků meziročně stoupá a my jsme za to rádi. Pište dál, řemeslo se nejlépe zlepšuje praxí, ale taky hodně čtěte, abyste zlepšovali své jazykové schopnosti, a posílejte své povídky do všech soutěží, do kterých se hodí, a zachovejte věrnost i té naší!

V neposlední řadě děkujeme i všem ostatním, kteří se na soutěži podíleli. Všem porotcům jsme moc vděční za jejich ochotu, čas a pevné nervy při hodnocení. Hanině Veselé, Merlinovi a Ellie děkujeme za sponzorské dary do cen pro vítěze a časopisu Pevnost za poskytnutou platformu pro přiblížení vítězných povídek čtenářům.

Za fotky v článku děkujeme panu Opluštilovi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky se štítky , a jeho autorem je Alexis. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář