Vidoucí 2014: Výsledky druhého kola

V rámci Festivalu Fantazie proběhlo dne 5. 7. 2014 v Chotěboři vyhlášení nejlepších výsledků jedenáctého ročníku literární soutěže Vidoucí. Vyhlášení se odehrálo v hlavním sále kulturního domu Junior, přičemž pořad uváděl sám zakladatel soutěže Jan Harvalík svým dobře známým legendárním stylem.

Pořadí nejúspěšnějších je následující:

  1. Zadostiučinění od Kristýny Sněgoňové
  2. Můj milý deníčku od Tomáše Heverocha
  3. Strážcovia galaxie od Marka E. Pochy
  4. Hraničáři od Petra Klepala
  5. Údolí krvavých ženců od Milana Brabce

Srdečně gratulujeme!

Jestliže se autor nominované povídky nemohl dostavit, převzal za něj cenu ten z porotců, který jeho dílu nejvíce fandil. Bylo nesmírně zajímavé znovu si připomenout ta nejpovedenější díla a zamyslet se nad impulsy, které začínající spisovatele inspirovaly. Všichni nominovaní obdrželi jako cenu tradiční pardubický perník (nepřítomným jej nikdo nesnědl, ale bude jim zaslán), vítězce navíc náleží povedená soška.

Inspirací pro autory, tentokrát do dalšího ročníku soutěže, však mohly být i četné literární workshopy, besedy se zkušenými a zavedenými spisovateli, i autorská čtení probíhající v rámci bohatého programu festivalu.

Součástí vyhlašování výsledků byla i přidružená oblíbená soutěž s vypovídajícím názvem Nevidoucí. Zde byl souboj o první místo ještě vyrovnanější, snad proto, že odvahu přečíst si znova ta nejgeniálněji pokažená díla mělo jen šest porotců. Vítězem je povídka Ledová spravedlnost, jejíž autor získává jako cenu černé brýle.

Zvláštní cena byla udělena i Harvovi za proaktivní přístup k soutěži.

Letošní ročník se dle vyjádření většiny porotců velice povedl a již se všichni těšíme na pokračování, které, jak všichni doufáme, bude probíhat v obdobném časovém rámci.

Psaní zdar!

5 komentářů u “Vidoucí 2014: Výsledky druhého kola

  1. Ahoj, děkuji za gratulaci a ráda bych se jen zeptala, zda a – pokud ano, což by bylo skvělé – kdy mohu očekávat zdobené pardubické perníčky (o jejichž poživatelnost už se trochu obávám) a pamětní keramickou cenu (o kterou jsem si v červenci psala mailem, ale patrně jsem byla mlčením potrestána za svou chamtivost). Ten pocit z výhry je samozřejmě k nezaplacení, ale víte co, do vitríny cen si ho nepostavím : )

    PS: Právě jsem si uvědomila, jak je zvolená přezdívka do budoucna zavazující… ale tak, co už.

  2. Pingback: První první povídka | www.heveroch.cz

Napsat komentář