Harmonogram soutěže a jak to probíhá?

Harmonogram soutěže je následující:
Do 31.1. přijímání příspěvků – to už jsme zvládli, viz předchozí článek.
Do 31.3. hodnocení prvního (tzv. vyřazovacího) kola, ve kterém si každou povídku přečte skupina porotců a rozhoduje, jestli je dostatečně dobrá na postup do druhého kola – to probíhá právě teď. Dnes (týden před koncem) už máme v Hustoprogramu většinu hodnocení, ale ještě pořád jich pár chybí a pak se ještě může stát, že některé povídky budou natolik kontroverzní, že posbírají všechny stupně hodnocení a budou si je muset přečíst ještě další porotci, aby to rozsekli. Budeme se snažit dodat výsledky prvního kola nejpozději do 8. dubna.
Do 31.5. hodnocení druhého kola, ve kterém se vybírá pětice vítězů – to nás ještě čeká.

Hodnocení prvního kola
Každý porotce dostal část povídek k přečtení, podle vlastních časových možností. Někteří porotci čtou celou soutěž (62 povídek), někteří zvládnou minimální dávku (15 povídek) a zbytek je něco mezi.
Tímto rozdělením získá každá povídka aspoň 10 hodnocení od nezávislých porotců, některé i víc.
Porotci používají škálu hodnocení Rozhodně Ano – Ano – Ne a také můžou udělit hodnocení Nevidoucí, které je bodově ekvivalentní hodnocení Ne, ale zároveň povídce dává nominaci na prestižní anticenu.

Hodnocení druhého kola
Do druhého kola postupí blíže neurčený počet povídek, které překročí určenou bodovou hranici (zjednodušeně mají víc Ano než Ne). V tomto kole čtou všichni porotci všechny postoupivší povídky a umisťují je do pyramidy (maximálně 1 první místo, maximálně dvě druhá … až maximálně šest šestých). Místa v pyramidě jsou následně převedena na bodové hodnocení a vítězí povídka s nejvyšším celkovým počtem bodů.

Slovní hodnocení
Porotci píší slovní hodnocení jak v prvním, tak ve druhém kole, a jelikož nechceme svoji práci dělat polovičatě, posléze ještě musí slovní hodnocení projít korekturami, než je pošleme do světa. Vzhledem k časové vytíženosti porotců, ze kterých někteří jsou zároveň našimi korektory, budeme slovní hodnocení rozesílat hromadně až po ukončení soutěže všem soutěžícím, včetně těch, kteří vypadli v prvním kole. Minulý rok jsme plánovali, že to zvládneme průběžně, ale ukázalo se, že to není v našich silách, proto se vracíme k tomuto modelu. Bohužel teď nedokážu slíbit přesné datum, kdy budeme slovní hodnocení rozesílat, jelikož hodnocení povídek má přednost a až pak se můžeme pustit do korigování.

Optimisticky bychom mohli slovní hodnocení začít rozesílat v červnu či začátkem července, ale můžou se stát nepředvídatelné události, které termín posunou. Osobně doufám a věřím, že do konce července budou všechna hodnocení rozeslána. :)

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky se štítky a jeho autorem je Alexis. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář